Płyty drogowe

Co to są płyty drogowe?

Płyty drogowe to prefabrykowane elementy żelbetowe. Zastosowanie płyt drogowych jest bardzo wygodnym sposobem na szybkie zbudowanie dróg dojazdowych stałych lub tymczasowych na placach budów, Z powodzeniem korzysta się z nich również podczas utwardzania placów, utwardzenia terenów podmokłych o niestabilnym gruncie, utwardzenia nawierzchni.

Podział płyt drogowych
Płyty drogowe dzielą się na:

Płyty betonowe -
składają się w całości z jednolitej tafli betonu po której mogą poruszać się pojazdy
Płyty ażurowe -
posiadają otwory w których odciśnięte zostaje podłoże. Dzięki swojej konstrukcji dobrze trzymają się podłoża. Są wykorzystywane przy stabilizowaniu osuwisk oraz budowie dróg na pochyłym podłożu. Bardzo często wykorzystuje się je do utwardzania parkingów.

Płyty drogowe są znacznie tańsze od standardowej drogi i bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Wytrzymują one duży przepływ ciężkich pojazdów - stąd ich zastosowanie ma tak duże powodzenie na budowach.

Aby załadować, przewieźć i wyładować tego rodzaju płyty, konieczny jest odpowiedni rodzaj transportu. Nasza firma dysponuje pojazdami dostosowanymi do transportu tego rodzaju towaru. Posiadamy samochody typu HDS, którymi jesteśmy w stanie dostarczyć zamówione płyty drogowe praktycznie w każde miejsce w Polsce.

załadunek płyt

Zainteresowany tą usługą